A Kiskunmajsai Katolikus Egyházközség immár kilencedik alkalommal rendezi meg az Adventi Udvar elnevezésű, jótékonysági összejövetelét a Szent István Házban és a plébánia udvarán (Kiskunmajsa, Iskola utca 2.). December 9-én (szombaton) 9 órától, a korábbi évekhez hasonló programokkal várják a betérőket. A rendezvény idei felajánlásait a katolikus templom tetőzetének fel a templom tetőzetének felújítására fordítja az egyházközség. Az utoljára fél évszázada felújított tetőszerkezetre komoly javítás vár.

A délelőtti programok, 9 órától:
– disznótoros reggeli, forralt bor, tea, adventi puncs, házi sütemények vására 

– a színpadon fellép a Napsugár Óvoda Süni csoportja, a Szent Gellért Katolikus Iskola és Óvoda tanulói, valamint ovisai, a Illésné Évi gitárral, Tóth Zsuzsa segédletével, a Csólyospálosi Tamburás Együttes és a Mayossa Hagyományőrző Egyesület táncosai

– idén is lesz jótékonysági játékgyűjtés. A megunt, de még jó állapotban lévő játékokat 2017. december 8-áig lehet eljuttatni a plébániára és a jótékonysági célra felajánlott játékoknak (plüssfigura, társas- és kirakójáték, udvari játék, stb.) új gazdát keresnek
– a vásári forgatagban helyi kézművesek és termelők árulják portékáikat, és az elmaradhatatlan bolhapiacon is igazi kincsekre találhatnak
– a majsai templommal kapcsolatos TEMPLOM TOTÓ-ra helyesen válaszolók között ajándékot sorsolnak ki
– átadják a legjobb karácsonyi képeslapokat készítők oklevelét és jutalmát, merthogy az egyházközség karácsonyi képeslapkészítő pályázatot hirdetett azzal a céllal, hogy újra felidézze és divatba hozza a hosszú évtizedeken keresztül népszerű karácsonyi képeslapok varázsát, melyek jelentősége az elektronikus levelezés (e-mail, sms) elterjedésével erősen háttérbe szorult. A kész pályaműveket legkésőbb 2017. december 4-én, hétfőn 15 óráig várják a plébánián névvel ellátva


Esti program, 19 órától:
Disznótoros vacsora, amelyre a jegyek megvásárolhatók Molnárné Tóth Saroltánál, valamint a plébánián. Az esti vacsorán különleges programként a kecskeméti Katona József Színház vendégművészei operett gálaműsort adnak elő.

  

Kiskunmajsa Város facebook