Lehetne ez is a mottója a január 6-án lezajlott “felcsíki” néptánc tanításnak. Azonban ez annál sokkal több.

Városunkban működő, Bács-Kiskun Megye Kulturájáért (2017) díjjal is rendelkező Mayossa Hagyományőrző Egyesület több évtizedes, kitartó munkájának köszönhetően a népi kultúrát nemcsak a néptáncon, hanem a népzene oktatásán és táncházakon keresztül szeretteti meg napról-napra, hétről-hétre. Ezen a napon Kádár Ignác “Náci” többszörösen díjazott néptáncos, Táncház-díjas, táncos-koreográfus Nagypál Anettel a Zagyva Banda kíséretében tanította a táncokat, nemcsak a kiskunmajsaiaknak, hanem Pécsről, Szegedről, Deszkről, Kiskunfélegyházáról, Petőfiszállásról, Kiskunhalasról, Üllésről, Mórahalomról, Zsombóról valamint Kecskemétről érkező tánctanároknak és táncosoknak. Az est táncházzal zárult, immáron nemcsak a helyi közösséget kovácsolva…

KÖZÖSSÉGET kovácsolni…

KÖZÖSSÉGET kovácsolni…Lehetne ez is a mottója a mai napon zajló "felcsíki" néptánc tanításnak. Azonban ez annál sokkal több.Városunkban működő, Bács-Kiskun Megye Kulturájáért (2017) díjjal is rendelkező Mayossa Hagyományőrző Egyesület több évtizedes, kitartó munkájának köszönhetően a népi kultúrát nemcsak a néptáncon, hanem a népzene oktatásán és táncházakon keresztül szeretteti meg napról-napra, hétről-hétre. Ezen a napon Kádár Ignác "Náci" többszörösen díjazott néptáncos, Táncház-díjas, táncos-koreográfus Nagypál Anettel a Zagyva Banda kíséretében tanítja a táncokat, nemcsak a kiskunmajsaiaknak, hanem Pécsről, Szegedről, Deszkről, Kiskunfélegyházáról, Petőfiszállásról, Kiskunhalasról, Üllésről, Mórahalomról, Zsombóról valamint Kecskemétről érkező tánctanároknak és táncosoknak. Az est táncházzal zárul, immáron nemcsak a helyi közösséget kovácsolva…

Közzétette: Konecsni György Kulturális Központ – Kiskunmajsa – 2018. január 6.